Sosyal Medya Hesaplarımız

Klima Dezenfeksiyon

Adres: İstanbul Yolu Üzeri 7. Km Atatürk Ormanı Yanı / Tekirdağ

Tel: 0555 882 65 59

Klima, yaz aylarında bizlere konfor sağlama görevini yerine getirirken aynı zamanda temizliği konusunda dezenfeksiyon uygulamasının periyodik olarak yapılması gerekmektedir. Çünkü dezenfekte edilmemiş klimalar sağlığımızı tehdit edebilir. Kış ayları süresince kullanılmayan klimanın kanallarında rutubet nedeniyle oluşan bakterilerin temizlenmesi ve sağlığımız tehdit altında olmaması için mutlaka iyi bir temizlik uygulaması yapılmalıdır.

Klima dezenfeksiyon işleminin öncesinde otomobilin polen filtresinin temiz olup olmadığı bilinmesi gerekmektedir. Kirlenen, nemlenen ve kötü koku oluşturan polen filtresi dezenfekte edilse bile kötü koku devam edecektir. Bu nedenle filtre kontrolü ve değişimi mutlaka otomobilin yetkili servisleri tarafından yapılmalıdır.

Klima temizliği sırasında farklı ürünler ve yöntemler uygulanmaktadır Hortum yardımıyla klima kanallarına temizleyici sıvının sıkılması ve gaz halinde olan sprey kullanılması en çok tercih edilen klima dezenfeksiyon yöntemleridir. Bu işlemleri uygularken otomobilinin elektronik bölgelerine ulaşmaması gerekir. Bu nedenle Profesyonel olmak büyük önem taşımaktadır.

Klima temizliği işlemi sonrasında Ozonla Dezenfeksiyon uygulaması yapıldığında etkisi daha çok artacaktır. Böylelikle tüm noktalar için tam bir temizlik uygulaması sağlanmış olur.