Sosyal Medya Hesaplarımız

Boya Koruma

Adres: İstanbul Yolu Üzeri 7. Km Atatürk Ormanı Yanı / Tekirdağ

Tel: 0555 882 65 59

Her türlü boya koruma uygulaması yapılmadan önce yüzeyin tertemiz ve pürüzsüz olması gerekir. Bu sayede yapılacak olan boya koruma işlemleri maksimum etki gösterir. Otomobillerde ki boyalar genelde üç katmanlı olup, ilk katman astar katıdır ve ikinci katman ise aracın rengini sağlayan boya katıdır. Üçüncü ve son katman ise bizleri ilgilendiren vernik katmanıdır. Yani uv ışınlarından, yanlış yıkamalardan ve yol şartlarından en çok etkilenen katman son vernik katmanıdır.

Vernik katmanlarda oluşan hafif çizikler, uv ışınlarından dolayı matlaşma, hareler Boya Düzeltme ve Parlatma uygulamasıyla giderilebilir. Bu sayede hem temiz yüzey elde edilir hemde maksimum parlaklık sağlanır.

Boya Düzeltme ve Parlatma uygulamasına başlamadan önce ilk etapta aracınızı detaylı olarak temizledikten sonra uygulamaya hazırlarız. Daha sonra detaylı yıkama ile aracınızı kaba kirlerinden arındırdıktan sonra boya yüzeylerini kil ile temizleyip kalıntı kalıp kalmadığından emin oluruz. Plastik parçalara zarar gelmemesi için polisaj aşamasında maskeleme uygulaması yaparız. Daha sonra aracınızın boyasını detaylı inceleyip gerekli ped ve ürün kombinasyonlarıyla uygulamaya başlarız. Bu aşamayı yaparken ilk önceliğimiz aracın yüzeyindeki çizikleri ve mat görüntüyü gidermektir. Düzgün yüzeyi elde ettiğimizde parlatma ve yüzeyde ki polisaj kusurlarını gidermek için daha ince aşındırmalarla devam ederiz. Bu sırada farklı ekipman ve yöntemlerden faylanarak minimum aşındırma ile maksimum parlaklık ilk hedefimizdir.

Bu uygulamanın sonunda aracınız boya koruma uygulamaları için yıkanır ve uygulama öncesinde kullanılan yüzey temizleyiciler ve polisaj yağlardan arındırılır. Böylelikle aracınız derin parlaklığına kavuşurken tercih edilen boya koruma yönteminin ömrünün maksimum seviyeye ulaştığından emin oluruz.